Sluiting politiebureau Koudum baart VVD Súdwest-Fryslân zorgen

Koudum - De VVD in Sudwest-Fryslân maakt zich zorgen over de mogelijke sluiting van het politiebureau in Koudum. 

Een eventuele sluiting kan de veiligheid en de hulpverlening in dit drukke toeristische deel van onze gemeente negatief beïnvloeden. VVD Súdwest Fryslân maakt zich daarover zorgen. Met name de aanrijdtijden van de politie komen in het geding. De norm 12 minuten is zeker in de zomer met openstaande bruggen en hoge verkeersintensiteit vanuit Bolsward of Lemmer niet haalbaar. Het huidige gebouw aan de Tjalke van der Walstraat huisvesting biedt aan de unieke combinatie Rood-Wit-Blauw (brandweer-ambulance-politie) en is eigendom van de Politie. Is dit gebouw zonder de politie wel te handhaven? De VVD vraagt zich af hoe het voorzieningenniveau en met name de veiligheid gewaarborgd wordt voor de zuidwesthoek van onze gemeente. In de raadsvergadering van 22 januari zal de VVD fractie deze vragen voorleggen aan het college.