Joop Atsma, Hayo Apotheker en Stephan Rekker over de Eneco Tour

Bolsward - Joop Atsma: ‘Wielrenners als ambassadeurs’

De Eneco Tour start opnieuw in Bolsward. Het is uniek dat de belangrijkste etappekoers van Nederland en België weer kiest voor het noorden van Nederland. Sportief is het bij voorbaat een ‘boppeslach’, want nog nooit is het deelnemersveld zo sterk geweest als dit jaar. Denk bijvoorbeeld aan wereldkampioen Peter Sagan of olympisch kampioen Greg van Avermaet. Maar ook supertalent Tom Dumoulin, winnaar van olympisch zilver op de tijdrit, is zondag en maandag van de partij. Terecht zijn Bolsward, de gemeente Súdwest-Fryslân en de provincie trots dat het opnieuw is gelukt. Hoe groot de impact van het evenement is, blijkt uit recent onderzoek. Behalve het sportieve succes is er ook nog een ander belangrijk resultaat. Via de moderne media volgden in 2015 miljoenen mensen de koers. Beelden gingen letterlijk naar alle uithoeken van de aarde.  Daarmee is het evenement bij uitstek geschikt om mensen in binnen- en buitenland te wijzen op dit prachtige gebied met z’n karakteristieke steden en dorpen. Alle grote wielernamen die zondag in Bolsward worden gepresenteerd en maandag aan het vertrek staan, zijn daarom  stuk voor stuk ambassadeurs van en voor deze regio. Ook dat is iets om trots en zuinig op te zijn. Het smaakt bovendien naar meer! Hayo Apotheker, burgemeester gemeente Súdwest-Fryslân wat was het een ongelofelijk succes vorig jaar! Wij hebben onze gemeente voor heel de wereld op de kaart gezet. Alle toppers uit de wielerwereld kwamen naar onze stad Bolsward, wielerstad bij uitstek. Het was fantastisch om te zien hoe iedereen meehielp om het tot een succes te maken. En wat een publiek! Vorig jaar zijn er tijdens de ploegenpresentatie 4000 bezoekers geweest en langs de route waren het er zelfs 10.000! We mogen er trots op zijn dat de Eneco Tour ook dit jaar weer met de eerste etappe Bolsward – Bolsward onze gemeente kleur geeft en langs alle 6 steden gaat. Laten we er weer net zo’n groot feest van maken als vorig jaar! Stephan Rekker: ‘Dit is uniek’ ,,Dit is uniek”, zegt Stephan Rekker, voorzitter van de lokale organisatie in Bolsward, over het feit dat de Eneco Tour opnieuw in Bolsward start. En daarmee slaat hij de spijker op zijn kop. Nooit eerder kwam het voor dat de etappekoers twee jaar op rij dezelfde startplaats kende. ,,Het is een prachtige aangelegenheid en het is de danken aan de goede samenwerking tussen provincie, gemeente en lokale organisaties dat we het weer mogen organiseren. Met name wethouder Durk Stoker en Joop Atsma hebben daarin de kar getrokken.” Rekker kijkt met een tevreden gevoel terug op de tocht van vorig jaar: ,,De renners vonden het erg leuk. We hadden de zaken goed voor elkaar kregen we vanuit de organisatie van de Eneco Tour te horen.” Over de komende editie is hij dan ook optimistisch: ,,We hebben het als lokale organisatie aardig op de rit. We nemen de ervaring van vorig jaar mee.” Die ervaring heeft er mede voor gezorgd dat de finishstraat verbreed wordt. ,,De renners kunnen nu de hele breedte van de weg gebruiken. En de laatste 4 kilometer is één lang, recht stuk. Dat zie je nergens anders”, zegt Rekker met enige trots. ,,De sterkste wint hier in Bolsward.” Geen organisatie zonder vrijwilligers, ook niet bij dit evenement. ,,Zonder hun hulp zou het niet mogelijk zijn om deze tocht hier te organiseren. Die mensen zijn goud waard”, besluit de voorzitter.